حسادت

#حسادت..
این روزا ب این اصطلاح و تعریفش و تمام جوانبش فکر می کنم..
من #حسود شدم!
ب دوستانم، همکارانم، و افراد خانوادم #حسادت می کنم و البته شاید برخی از آثارشم بروز دادم..
دیدین می گن #حسادت کاری می کنه ک زندگی اون شخصی ک بهش #حسودی می کنی رو خراب کنی؟
همیشه فک می کردم چطوری آخه می شه بخاطر #حسادت این کارو کرد، آخه #حسادت حس آنچنان قوی نیست ک مخرب باشه..
اما انگار هست ..
کافیه نقاط ضعف و منفی اون آدمی ک بهش #حسادت می کنی رو بدونی و از این نقاط برای برانداختنش استفاده کنی..
وقتی اینو فهمیدم، حالم گرفته شد.. ب خودم آمدم و گفتم.. هی آدم خوب، قبل از اینکه #حسادت یکی از ویژگی هات بشه.. جلوشو بگیر.

برای مثال:
می بینی برادرت داره پیشرفت می کنه، هرچند این وسط فک می کنی حق تو ضایع شده و از طرفی می بینی اون نکات منفی داره ک بقیه ازش بی خبرن و تو ب خودت حق می دی با گفتن اون نکات منفی ب دیگران، اونا خراب کنی.. اینجاست ک #حسادت بروز کرده.. ب همین آسونی!
یا همکارت داره پیشرفت می کنه و تو به تجربه کاریش، علمش و کار بلدیش کاری نداری اما ب این فک می کنی ک اون مدام با گوشیش بازی می کنه یا کارای شخصیش رو سر کار انجام میده و تو کافیه این کار بکنی..
“بری پیش رئیس و بگی فلان کارمند مدام با گوشیش بازی می کنه..”
ب همین سادگی، تو زندگی اونا نابود کردی. اصلا از کجا معلوم ک حرفت درست بوده؟؟ شاید تو فقط تایم استراحت، اون بنده خدا رو می بینی و از جایی ک بهش #حسادت می کنی دوست داری فک کنی ک اون مدام با گوشیش بازی می کنه..
و دو مثال آخرم.. دوستت استعداد خوبی مثلا تو نوشتن داره و در کنارش مدام مطالعه می کنه و متنای خوبی می نویسه اما تو اونقدر خسیس و #حسود شدی ک ازش تعریف نمی کنی و انتقادای بی ربط ازش می گیری، اینجوری تو انگیزه دوستت رو نابود کردی و جلوی پیشرفتش رو گرفتی. یا ی دوستی مثلا ی لباس به سلیقه خودش خریده و تو با ایراد گرفتن بی مورد می زنی توی ذوقش.. اینجوری اونا ناراحت و از خریدش پشیمون می کنی 🙁
“همه ی اینا #حسادت هستن”
و همیشه ی راه هست تا این #حسادت بروز کنه
پس می خوام بیشتر مراقب ذهنم و وجودم باشم تا با #حسادت آلوده نشه..
تو هم کمی فکر کن و ببین کجاها #حسودی کردی و تو هم تصمیم بگیر ک می خوای اینجوری بمونی یا نه، روح و ذهنتا رها کنی و آروم باشی.. چون #حسادت علاوه بر صدمه رسوندن به اطرافیانت آرامش خودتم می گیره..

#فقط_کمی_فکر
#لی_کو?
14تیر۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *